Pula pomaže svojim sugrađanima: Maslinovo ulje za topliji dom

Povodom Svjetskog dana beskućnika, Pula Herculanea nastavila je humanitarnu tradiciju. Jučer je Crvenom križu Pula i Udruzi Aja predala 40 litara maslinovog ulja, dobivenog preradom plodova maslina s gradskih površina.

Ovo vrijedno ulje bit će korišteno u pučkoj kuhinji i za potrebe korisnika Udruge Aja, pružajući im dodatnu podršku u teškim životnim okolnostima.

Suradnja Herculanee s lokalnim organizacijama koje skrbe o beskućnicima nastavlja se i tijekom zimskih mjeseci. Nakon podrezivanja stabala, drva pogodna za ogrjev bit će donirana Prenočištu za beskućnike u Puli, kako bi se osigurala dodatna toplina i ugodnost.

Ove aktivnosti su rezultat uspješne suradnje Grada Pule,  pulske komunalne tvrtke i lokalnih udruga.