OŠ Vidikovac i OŠ-SEI Giuseppina Martinuzzi dobili reciklomate

Pula Herculanea, u suradnji s Gradom Pula, Pula Parkingom i Udrugom Institut, postavila je reciklomate u Osnovnim školama Giuseppina Martinuzzi i Vidikovac. Ovi automati omogućuju jednostavno zaprimanje plastične, staklene i metalne ambalaže, s ciljem poticanja učenika na usvajanje navike pravilnog odvajanja korisnih sirovina već u školskom okruženju.

Reciklomati su opremljeni tehnologijom prepoznavanja ambalaže, koja bilježi količine i vrstu ubačene ambalaže po svakom razredu, čime se dodatno motiviraju učenici na sudjelovanje. Svoj doprinos projektu dao je popularni TikToker Filip Janeš, koji je djeci na simpatičan i zabavan način prezentirao funkcioniranje automata, što su učenici s oduševljenjem prihvatili.

Razred koji prikupi najviše ambalaže bit će nagrađen izletom iznenađenja, a za prikupljanje ambalaže zaduženi su djelatnici Udruge Institut. Prikupljenom ambalažom djelatnici Udruge institut podebljati će budžet potreban za djelovanje prenoćišta za beskućnike Rachem, čime se ovaj projekt dodatno povezuje s humanitarnim ciljevima i pomaže onima kojima je najpotrebnije.

Ovaj projekt doprinosi ekološkoj osviještenosti najmlađih i promovira odgovorno ponašanje prema okolišu kroz zabavnu i interaktivnu aktivnost.

Nastavak je ovo edukacije u sklopu projekta "Navike okreni, promjenu pokreni", koji se provodi s ciljem osvještavanja važnosti održivog gospodarenja otpadom među djecom i mladima. Kroz različite interaktivne aktivnosti, projekt doprinosi razvoju ekološke svijesti te promiče odgovorno ponašanje prema okolišu, potičući trajne promjene u navikama odvajanja otpada. Uz doprinos u očuvanju okoliša, ovaj projekt aktivno uključuje djecu u proces stvaranja pozitivnih promjena u zajednici, s dodatnim humanitarnim naglaskom na pomoć najugroženijima.