Pula Herculanea i udruga Zelena Istra ponovno organiziraju Reuse Festival u Rojcu!

Datum: 19. i 20. srpnja 2024.

Vrijeme:17:00 - 20:30 sati

Mjesto održavana: Art Park Pula (Rojc)

Tijekom dvodnevnog festivala održat će se niz besplatnih radionica za sve zainteresirane građane. U sklopu festivala posjetitelji će imati priliku besplatno popraviti bicikl, sudjelovati u radionicama izrade prirodne kozmetike, izrađivati slikovnice od starog tekstila, mijenjati i popravljati svoje uređaje ili pronaći odličan komad odjeće u Give boxu (uzmi ili ostavi) i još mnogo toga.

Uz interaktivne radionice, posjetitelji će imati priliku, u subotu 20. srpnja, vidjeti primjere dobre prakse ponovne uporabe na Reuse sajmu koji će okupiti velik broj lokalnih izlagača.

Program  Petak 19.07.2024:

17:00 Radionica Bic-pop - Popravi svoj bicikl! - Volonteri radione Radiona Re-Geppetto

17:00 Radionica za djecu - Farbanje platnenih vrećica - Udruga Zelena Istra

18:00 Radionica izrade slikovnica od starog tekstila - HUIU Kristina Nefat Hrvatsko udruženje interdisciplinarnih umjetnika - HUIU

18:00 - 20:30 Sound Re-Garden instalacija i Chill out zona (prijave nisu potrebne)

Program Subota 20.07.2024.

17:00 Radionica upcycle od kože - ShPula

17:00 Repair cafe i razmjena ispravnih električnih uređaja - Udruga Zelena Istra

18:00 Radionica Izrada prirodne kozmetike - Udruga Verbena

18:00 Radionica upcycle tekstila - Paramparam upcycle

Izlagači u subotu:

A design - Tanja Džida

Paramparam upcycle - Snježana Horvatić Popović

ShPula - Dani Anđić

Nixart - Nikolina Radaš

Galerija Kapelan Muntić - Edi Pauro Bafo

Prirodna kozmetika Shantula  - Ljiljana Miloš

KempKec Udruga 2K-KempKatze - Marina Štemberger i Uroš Raguž

Moj Papir - Ana Cvitić

Dodatni sadržaj:

Sound Re-Garden instalacija (petak)

Give Box - ostavi ili uzmi (petak i subota)

Upcycled stolice by Radiona Re-Geppetto & Suzana Desnica (petak i subota)

Veselimo se Vašem dolasku!